Nátěry na kov

Barvy ve spreji

http://svk-barvy.cz/1074-thickbox_default/sps-drevni-ter-10l.jpg Zobrazit v plné velikosti

SPS Dřevní tér 10l

Tradiční dřevní tér zajišťující dlouhodobou ochranu veškerých dřevěných stavbeb a ostatních prvků, je vhodný pro jakékoliv typy dřevin. Obohacená receptura zároveň chrání vůči škůdcům a hnilobám, navíc disponuje extra silným UV filtrem. Výborně penetruje do hloubky, s možností ředění dle potřeby. Nezapáchá a je po zaschnutí naprosto ekologický.

Více informací

Dostupnost: Zboží je skladem

2 106,61 Kč bez DPH
2 549,00 Kč

 

Popis

Tradiční dřevní tér (dehet) je produkt, který je používaný již od dávné minulosti - zejména pro ošetření dřevěných konstrukcí, plotů, staveb - roubenek, stodol, střech ze šindele, lodních mol, lávek atd. SPS Dřevní tér zajišťuje dlouhodobou ochranu veškerých dřevěných prvků z měkkého i tvrdého dřeva. Nátěr vytváří vysoce odolnou ochrannou vrstvu, která zajišťuje naprosto mimořádnou odolnost vůči veškerým typům povětrnostním vlivům, zároveň ale dovoluje dřevu přirozeně dýchat. Obohacená receptura navíc odolává škůdcům, plísním a disponuje i extra silným UV filtrem. Při aplikaci nezapáchá, po zaschnutí je nátěr zcela ekologický, voda (např. déšť) z povrchu nevyplavuje žádné látky. Zároveň se skvěle hodí k přetření původních karbolineových nebo asfaltových nátěrů, které snadno překryje a nahrazuje. Další výhodou je velice snadná zpracovatelnost, jednoduše se nanáší i na hrubé povrchy. Nátěr lze ředit dle potřeby s terpetnýnem, lněným olejem nebo fermeží - doporučený poměr uveden níže. V čisté formě je nátěr poměrně hustý a tmavý. Spotřeba silně závisí na druhu povrchu, orientačně 12 - 16 m2/litr při jednom nátěru. Doporučené jsou 2 tenké vrstvy. Možné aplikovat pomocí štětce nebo válečku. Pro použití venku. Více o dřevním téru se dozvíte v našem článku Tradiční ochrana dřeva pomocí dřevního téru.
 

Ředění:

1. čistá varianta - 
ideální pro ochranu dřevěných prvků, které jsou vysoce namáhané - například nově zhotovené střechy ze šindele, vodní stavby (mola), lodě, dřevěné kůly atd.

2. sytá varianta - poměr 2 díly dřevního téru, 1 díl fermeže (popř. tungového nebo lněného oleje), 1 díl terpentýnu - tato varianta je nejvhodnější pro ploty a hrazení, altány, pergoly a veškeré dřevěné stavby

3. skandinávská (norská) varianta - poměr 1 díl dřevního téru, 1 díl fermeže (popř. tungového nebo lněného oleje), 1 díl terpentýnu - historicky nejosvědčenější varianta, vhodná k univerzálnímu využití

4. světlá varianta - poměr 1 díl dřevního téru, 2 díly fermeže (popř. tungového nebo lněného oleje), 1/2 dílu terpentýnu - varianta nejvhodnější pro ošetření chráněných míst

 

Nezapomeňte také na naší cenově výhodnou nabídku štětců a válečků a brusných materiálů.
 

Oblast použití

Dřevní tér zajišťuje dlouhotrvající ochranu vekerým dřevěným plochám - například pro stodoly, seníky, kolny, sklady, ploty, hrazení, apod. Dlouhodobě chrání, penetruje do hloubky a jednoduše se nanáší i na nehoblované povrchy.Také je vhodný pro přetírání původních karbolineových a asfaltových nátěrů, které nahrazuje. 
 

Vlastnosti produktu

 • vynikající ochranné vlastnosti vůči povětrnostním vlivům, plísním a škůdcům
 • dodatečný UV filtr
 • penetruje do hloubky
 • s regulátory vlhkosti
 • prodyšný, mikroporézní
 • rychleschnoucí
 • velice snadná aplikace i na nehoblované prvky


Doporučený postup pro dosažení nejlepšího výsledku

 • všeobecně: Připravte povrch odstraněním veškerých odlupujících se původních nátěrů. První vrstvu je možné naředit 5% White spirit, popř. fermežovými nátěry apod.Doporučený počet nátěrů

 • 2 tenké vrstvy
 
 

Doba schnutí

 • proti prachu - 2 hodiny
 • pro nátěr další vrstvy - cca 5 - 6 hodin

 

Velikost balení

 • 10 litrů
 
 

Vydatnost

 • vysoce závislá na druhu povrchu, orientačně 12 - 16 m2/litr při jednom nátěru

 

Způsob nanášení

 • štětec
 • váleček

 

Ředidla

 • ředění nátěru : White spirit/terpentýnový olej/lněný olej
 • čištění nástrojů : jakékoliv ředidlo pro syntetické nátěry

 

Barevné odstíny

 • charakteristický
9 Hodnocení
Overall
By Xaverius
on 17-May-2017
( Dobré )
Tér je tmavšího charakteru, pro zesvětlení doporučuji ředit dle návodu. Jinak na dřevní tér nedám dopustit a jsem rád, že jsem tenhle zkusil, určitě doporučuju.
By Maryška
on 23-Mar-2017
( Velmi dobré )
Tér jak má být, jsem naprosto spokojený. Ředím dle skandinávské kompozice, za mě nejlepší poměr. Pro ostatní - není tér jako tér, i zde rozhoduje složení. Tenhle od SVK Barvy mám vyzkoušený a jsem maximálně spokojený, je perfektní.
By Hugo
on 09-Sep-2016
( Velmi dobré )
za mě nejlepší věc na dřevo - pro lepší odstín přiředit terpentýnem nebo lněným/tungovým olejem. Kam se hrabou nějaké lazury, na dřevní tér nedám dopustit!
By Pařízek
on 25-Jul-2016
( Velmi dobré )
vynikající kvalita zpracování, ve dřevě zůstává, ideální k ochraně veškerého dřeva
By Hádek
on 29-Jun-2016
( Velmi dobré )
doporučím
By Vladimír
on 22-Jun-2016
( Velmi dobré )
kvalitní dřevní tér, doporučuji
By John T.
on 06-Jun-2016
( Velmi dobré )
Dřevní tér v kvalitním provedení, vhodný také k dalšímu naředění. Za mě nejlepší ochrana dřeva - vzhled lze vylepšit právě zmíněným ředěním, třeba lněným olejem.
By Malátný
on 11-May-2016
( Dobré )
doporučuji, kvalitní tér za dobrou cenu
By Borrat
on 06-Apr-2016
( Velmi dobré )
dřevní tér doporučuji, chrání velice dobře, konzistenčně je spíše hustější - ale dobře se roztírá, zkoušel jsem i ředit s tér : terpentýnem 2:1 a výsledek je super

Pouze registrovaní uživatelé můžou přidat komentář Přihlásit seNapište nám

Naše zákaznícka linka je k dispozici od 8:00 do 20:00

Telefon:723 473 816

Kontakt na naši zákaznickou linku

Doprava

Nejnovější příspěvky