Nátěry na kov

Barvy ve spreji

http://svk-barvy.cz/40-thickbox_default/sps-dvouslozkovy-epoxidovy-nater-25l.jpg Zobrazit v plné velikosti

SPS Dvousložkový epoxidový nátěr 2,5l

Extrémně odolný epoxidový nátěr, vyráběný dle speciální technologie. Profesionální kvalita. Ideální pro betonové podlahy a stěny. V atraktivním saténově matném provedení. Odolává vysoké mechanické zátěži, provozním kapalinám, soli a změkčovadlům. Obsahuje tři nádoby - nátěr, tužidlo a čistič. Prakticky bez zápachu, s nízkým obsahem rozpouštědel. Velice rychlá doba schnutí a omyvatelný povrch. 

Více informací

Dostupnost: Zboží je skladem

1 123,14 Kč bez DPH
1 359,00 Kč

Sleva!

-200,00 Kč

1 559,00 Kč

 

Popis

Extrémně odolný dvousložkový epoxidový nátěr na betonové podlahy a stěny, vyráběný dle speciální technologie. Profesionální kvalita. Vytváří atraktivní saténově matný povrch. Ideální pro nátěr interiérů garáží, skladů, výroben, dílen, autoservisů, hal atd. Balení obsahuje tři nádoby - složku A (emulze epoxidové pryskyřice), složku B (alifatické polyaminy) a koncentrovaný čistič pro přípravu povrchu. Vysoký obsah sušiny (po smíchání komponent 50%). Odolný vůči působení vysoké mechanické zátěže, pneumatik, změkčovadlům, veškerým provozním kapalinám, solím atd. Ošetřené plochy jsou zároveň omyvatelné, odolávají i silnému vodnímu proudu. Nekloužou. Pro vysoce savé, porézní a křídující povrchy doporučujeme použít SPS Impregnační nátěr na beton. Po jeho aplikaci dojde k výraznému snížení spotřeby vrchní nátěrové hmoty, je tak garantována teoretická vydatnost. Zároveň plochu stabilizuje a vsak nátěru je rovnoměrný. V případě nových betonových povrchů není penetrace nutná, pro hladké a málo savé podklady není doporučená. Vydatnost nátěru je 5 m2/litr při jedné vrstvě. Doporučené jsou 1 - 2 vrstvy. Nátěr není vhodný pro kletovaný beton. Pro použití v interiéru.

Nezapomeňte také na naší cenově výhodnou nabídku štětců a válečků.
 

Oblast použití

Epoxidový nátěr dodává mimořádnou odolnost veškerým betonovým podlahám, stěnám, omítkám apod. Ideální pro ošetření podlah a stěn dílen, hal, výroben, autoservisů, garáží apod. Zároveň jsou tato místa omyvatelná i silným vodním proudem. Možné přetírat i původní nátěry v dobrém stavu - v případě odlupujících se původních nátěrů je nutné plochu zbousit - postup uveden níže.

Tip
Ujistěte se, že je betonový povrch dostatečně vyzrálý. Položte igelitovou folii o rozměrech cca 1m2 na betonovou plochu, po okrajích přelepte lepící páskou a počkejte 24 hodin. Pokud se folie orosí nebo se na betonu objeví tmavé skvrny, podklad není ještě připravený a je ho nutné nechat déle proschnout.

Je na povrchu původní nátěr a nevíte, zda ho zbrousit? Použijte ostrý nůž a vyřízněte do povrchu znak "X". Řezem se dostaňte až na betonový podklad. Poté použijte silnou lepící pásku a přelepte dané místo. Následně pásku odtrhněte a pokud z betonového povrchu zmizí více než 25% původního nátěru, je nutné starou barvu odstranit.
 

Vlastnosti

 • extrémně odolný nátěr
 • odolává vysoké mechanické zátěži, provozním kapalinám, solím, změkčovadlům apod.
 • téměř bez zápachu a obsahu rozpouštědel
 • neklouže
 • přidaný čistič zdarma
 • atraktivní saténově matný vzhled
 • rychlá doba schnutí
 • profesionální skupina nátěrů

 

Doporučený postup pro dosažení nejlepšího výsledku

 • zpracování: Smíchejte celé balení složky A se složkou B. Poté pečlivě promíchejte. Nechte směs odležet 10 minut a znovu důkladně promíchejte. Takto smíchaný nátěr je nutné spotřebovat nejpozději do 4 hodin. Nátěr nanášet v 1 - 2 vrstvách plochým širokým štětcem nebo vhodným válečkem s krátkým chlupem. Vždy dodržujte pravidlo "mokrý na mokrý", aby se zabránilo vyditelným nápojům.
 • povrch: Musí být pevný, soudržný, čistý, bez prachu a mastnoty, nesmí být kletovaný. Trhliny v povrchu vyspravte. Nesoudržné vrstvy odstraňte. Nový betonový povrch je vhodné nechat vytvrdnout alespoň po dobu 28 dnů. Vrchní vrstva betonu (cca 2cm) by měla mít nejvýše 4% vlhkosti. Separační přípravky jako vosk, silikon nebo jiné příměsy nesmějí být použity. Na ploše je vhodné vytvořit dilatační spáry. Povrch očistěte kartáčem a přidaným čističem - nařeďte ho 2 až 10 litry vody dle míry zašpinění plochy. Plochu následně opláchnout dostatečným množstvím vody a nechat vyschnout. 
 • nové, neošetřené podklady: Přidaným čističem plochu očistit. Následně aplikovat nátěr, kdy lze první vrstvu naředit až 10% vody. Druhou vrstvu neředit.
 • staré nátěry v dobrém stavu: Přidaným čističem plochu očistit. Po oschnutí nanést nátěr, zpravidla stačí v 1 vrstvě.
 • staré nátěry nebo plochy ve špatném stavu: Odlupující se a nesoudržné nátěry odstranit. V případě potřeby povrch vyspravit. Přidaným čističem plochu očistit. Po oschnutí aplikovat nátěr, kdy lze první vrstvu naředit až 10% vody. Druhou vrstvu neředit.
 • sprašné a porézní podklady: Plochu důkladně očistit, následně použít dodaný čistič k omytí plochy. Poté plochu ošetřit SPS Impregnačním nátěrem na beton. Po oschnutí nanést první vrstvu nátěru, kterou lze zředit až 10% vody. Druhou vrstvu neředit.Doporučený počet nátěrů

 •  1 - 2 vrstvy
 
 

Doba schnutí

 • proti prachu - 1 hodina
 • proti doteku - 2 hodiny
 • pro nátěr další vrstvy - cca 16 hodin
 • pochozí - 10 hodin
 • plně zatížitelná - 7 dnů

 

Velikost balení

 • 2,5 litru 

 

Báze

 • epoxidová pryskyřice a alifatické polyaminy

 

Podíl pevné složky 

 • po smíchání komponent 50% obsahu
 
 

Vydatnost

 • 5 m2/litr při jedné vrstvě nátěru

 

Způsob nanášení

 • štětec plochý široký
 • váleček s krátkým chlupem

 

Ředidla

 • ředění nátěru : voda
 • čištění použitých nástrojů : voda

 

Barevné odstíny

 • šedá, antracit, béžová (RAL 1013)
11 Hodnocení
Overall
By Horák Michal
on 26-May-2018
( Velmi dobré )
Vynikající barva na beton, perfektně odolává. Vybrali jsme šedou variantu a má moc příjemný odstín, přesná šedá. Kvalitní silná a moc odolná vrstva, doporučuju.
By havrda
on 02-Apr-2018
( Velmi dobré )
Barvu jsme otestovali v průmyslové hale a mohu s klidným svědomím doporučit. Jezdí po ní vysokozdviž. vozík, paleťák, nákladní auta atd. - vše v naprostém pořádku. Recenzi píši již po delší době testování. Kvalita.
By Ruda
on 09-Feb-2017
( Velmi dobré )
perfektní odolnost, splňuje naprosto vše, dílnu zatěžuju hodně
By Lanďák
on 02-Oct-2016
( Velmi dobré )
Všem doporučuji pro jeho odolnost a snadnost aplikace. Super epoxid pro zatěžované plochy.
By Kuks
on 09-Sep-2016
( Velmi dobré )
profi kvalita
By Guzzi
on 29-Jul-2016
( Velmi dobré )
S epoxidem jsem mimořádně spokojený, v garáži všemu odolává. Kolikrát se mi vylije brzdovka a zůstane tam do rána. S barvou to ani nehne. Aplikoval jsem dle doporučení v postupu a vše OK. Nemám co vytknout.
By Rudolf
on 05-Jan-2016
( Dobré )
doporučím, osobně ale mam raději jednosložky.. tento produkt ale má určitě vyšší odolnost, vytváří i silnější vrstvu
By Bohdan
on 09-Jul-2015
( Velmi dobré )
mám vyzkoušeno a mohu doporučit, velice odolný nátěr, aplikováno jak na podlahu, tak na stěny.. dělá se s ním dobře, neschne extra rychle, což je výhoda
By Jiříková Lenka
on 22-Apr-2015
( Velmi dobré )
vyzkoušeno, tvrdost je mimořádná, není epoxid jako epoxid
By bobby
on 18-Feb-2015
( Velmi dobré )
Hodnotím velice pozitivně, skutečně kvalitní a odolný nátěr. Při srovnání produktů v této kvalitě jde o super cenu. Přidaný čistič se navíc hodí.
By T. Ver. ml.
on 21-Jan-2015
( Velmi dobré )
naše firma ho při nátěrech používá, doporučuji

Pouze registrovaní uživatelé můžou přidat komentář Přihlásit seNapište nám

Naše zákaznícka linka je k dispozici od 8:00 do 20:00

Telefon:723 473 816

Kontakt na naši zákaznickou linku

Doprava

Nejnovější příspěvky