Nátěry na kov

Barvy ve spreji

http://svk-barvy.cz/1056-thickbox_default/sps-barva-na-betonovou-podlahu-25l.jpg Zobrazit v plné velikosti

SPS Barva na betonovou podlahu 2,5l

Vysoce odolný nátěr na betonovou podlahu, který zajišťuje vynikající ochranu vůči mechanické zátěži, provozním kapalinám automobilů, solím, změkčovadlům v pneumatikách apod. Receptura je na bázi alkydové pryskyřice a polyuretanu. Vytváří atraktivní saténově - matnou vrstvu. Zároveň takto ošetřená plocha neklouže. Vysoký obsah sušiny 52%. Ideální pro garáže, dílny, autoservisy, sklady atd. 

Více informací

Dostupnost: Zboží je skladem

660,33 Kč bez DPH
799,00 Kč

Sleva!

-50,00 Kč

849,00 Kč

 

Popis

Kvalitní a vysoce odolný jednosložkový rozpouštědlový nátěr na betonovou podlahu. Ideální pro ošetření podlah garáží, autoservisů, technických místností, dílen, skladů, kotelen apod. Plochám dodává atraktivní vzhled díky saténově - matnému rázu. Produkt je odolný vůči působení provozních kapalin automobilů, olejům, solím, změkčovadlům z pneumatik a vysoké mechanické zátěži. Není určen pro asfaltové povrchy. Nátěrová hmota disponuje vysokým obsahem sušiny (52%). Receptura je na bázi modifikované alkydové pryskyřice, navíc obohacená o polyuretan. Právě díky polyuretanu je dosaženo nadstandartní pevnosti a dlouhodobé odolnosti, snadno předčí akrylátové hmoty. Pro vysoce savé, porézní a křídující povrchy doporučujeme použít SPS Impregnační nátěr na beton. Po jeho aplikaci dojde k výraznému snížení spotřeby vrchní nátěrové hmoty, je tak garantována teoretická vydatnost. Zároveň plochu stabilizuje a vsak nátěru je rovnoměrný. V případě nových betonových povrchů není penetrace nutná, pro hladké a málo savé podklady není doporučená. Vydatnost nátěru je 12 m2/litr na jednu vrstvu při hladším povrchu. V případě hrubšího nebo porézního betonu je vydatnost nátěru přibližně 8 m2/litr při jedné vrstvě. Doporučené jsou 2 vrstvy. Nátěr není vhodný pro kletovaný beton. Pro použití v interiéru.

Nezapomeňte také na naší cenově výhodnou nabídku štětců a válečků.
 

Oblast použití


Nátěr je ideální pro ošetření veškerých interiérových betonových podlah, kde zajišťuje mimořádnou a dlouhotrvající ochranu. Ideální pro garáže, autoservisy, dílny, haly, opravny, sklady, kotelny apod. Možné přetírat i původní nátěry - v případě silného poškození je však nutné původní nátěr zcela odstranit. Postup je uveden níže.

Tip
Ujistěte se, že je betonový povrch dostatečně vyzrálý. Položte igelitovou folii o rozměrech cca 1 m2 na betonovou plochu, po okrajích přelepte lepící páskou a počkejte 24 hodin. Pokud se folie orosí nebo se na betonu objeví tmavé skvrny, podklad není ještě připravený a je ho nutné nechat déle proschnout.

Je na povrchu původní nátěr a nevíte, zda ho zbrousit? Použijte ostrý nůž a vyřízněte do povrchu znak "X". Řezem se dostaňte až na betonový podklad. Poté použijte silnou lepící pásku a přelepte dané místo. Následně pásku odtrhněte a pokud z betonového povrchu zmizí více než 25% původního nátěru, je nutné starou barvu odstranit.
 

Vlastnosti produktu

 • vysoce odolná povrchová úprava
 • výborně odolává provozním kapalinám, solím, změkčovadlům a vysoké mechanické zátěži
 • receptura je obohacená o polyuretan, který zajišťuje nadstandartní odolnost a pevnost
 • atraktivní saténově - matný vzhled, dekorativní
 • neklouže
 • vysoký obsah sušiny 52%
 • snadné nanášení
 • dlouhodobá ochrana, nepraská


Doporučený postup pro dosažení nejlepšího výsledku

 • všeobecně: Aplikujte diagonálně ve 2 vrstvách - plochým širokým štětcem nebo válečkem s krátkým chlupem. První vrstvu je možné naředit 5-10% ředidla White spirit, další vrstvu neředit. 
 • povrch: Musí být čistý, suchý, zbavený prachu a mastnoty. Případné nerovnosti vyspravte. Povrch je vhodné očistit vhodným čističem.
 • nové betonové povrchy: Beton musí být vyzrálý alespoň 6 týdnů (1 týden na 1cm tloušťky betonu). Následně aplikujte barvu na beton, kdy je první vrstvu možné naředit 5-10% ředidla.
 • hrubé a dosud neošetřené betonové povrchy: Aplikujte barvu ve 2 vrstvách. První vrstvu je možné naředit 5-10% ředidla.
 • hladké a dosud neošetřené betonové povrchy: Plochu zdrsnit. Doporučujeme první vrstvu naředit 5-10% ředidla pro lepší penetraci.
 • porézní, křídující a sprašné povrchy: Povrch důkladně očistit a v případě zašpinění použít i vhodný čistič. Po oschnutí aplikovat SPS Impregnační nátěr na beton. Následně nanést nátěr, dle potřeby je možné první vrstvu naředit 5-10% ředidla.
 • odlupující se původní nátěry: Původní nátěr odstranit a celý povrch odprášit. Plochu očistit vhodným čističem. Následně aplikujte barvu na beton, kdy je první vrstvu možné naředit 5-10% ředidla.
 • plochy s původním nátěrem v dobrém stavu: Plochu očistit vhodným čističem. Poté zdrsnit a odprášit. Následně aplikovat nátěr.Doporučený počet nátěrů

 • 2 vrstvy
 
 

Doba schnutí

 • proti prachu - 2 hodiny
 • pro nátěr další vrstvy - cca 18 hodin
 • pochozí a pojezdové - 72 hodin


Velikost balení

 • 2,5 litru 

 

Báze

 • alkydové pryskyřice modifikované polyuretanem (rozpouštědlový nátěr)

 

Podíl pevné složky 

 • 52% obsahu
 
 

Vydatnost

 • 12 m2/litr při jedné vrstvě nátěru při hladším povrchu
 • cca 8m2/litr při jedné vrstvě nátěru v případě hrubšího betonu

 

Způsob nanášení

 • štětec plochý široký
 • váleček s krátkým chlupem

 

Ředidla

 • ředění nátěru : White spirit
 • čištění použitých nástrojů : jakékoliv ředidlo pro syntetické nátěry

 

Barevné odstíny

 • antracit (1454), červená (1456), zinková šedá (1459)
50 Hodnocení
Overall
By Gundix
on 07-Jun-2018
( Velmi dobré )
pevnost, dobrej nátěr
By Standa T.
on 26-May-2018
( Velmi dobré )
Nátěru nemám co vytknout, hodně kvalitní barva. Navíc se nemusí ředit, přímo ve dvou vrstvách na podlahu a nesmrdí. Výsledek je super, hodně odolný. A dobrá cena. Všem, kteří přemýšlí o nějakých Izobanech a podobných - i když vás lákají na lepší cenu, nekupujte to. Opravdu mám bohaté zkušenosti a nevyplatí se. Tenhle jednosložkový nátěr od SPS skutečně vydrží a to ho nijak nešetřím. Standa T.
By Rádl
on 01-Apr-2018
( Velmi dobré )
Vynikající barva, super odolnost a krytí. Použito v průmyslové hale. Snadno se s ní pracovalo. Určitě doporučuji.
By Čenda
on 05-Oct-2017
( Velmi dobré )
kvalita
By Kuniš
on 25-Aug-2017
( Velmi dobré )
Ochota firmy, poradenství, kvalita materiálu. Vše perfektní. Vřele doporučuju
By Roden
on 27-Jul-2017
( Velmi dobré )
Totální spojenost! :)
By Skrembl
on 24-May-2017
( Velmi dobré )
super barva, po dvou letech pořád jako původní, drží moc dobře! natíral jsem si garáž před 2 roky a tenhle rok dílnu, materiál je pořád stejný, snadno se s barvou pracuje
By Jiří
on 16-May-2017
( Dobré )
Barva vypadá kvalitně, opravdu hezká vrstva, prakticky matná. S prací jsem také spokojený. Co vydrží, uvidíme.
By Kotraba Luboš
on 06-May-2017
( Velmi dobré )
vysoce kvalitní nátěr na betonové podlahy
By Mohelnice
on 27-Apr-2017
( Dobré )
OK
By Viktor H.
on 17-Mar-2017
( Velmi dobré )
Naprostá spokojenost, vše se povedlo.
By Kotva
on 28-Feb-2017
( Velmi dobré )
Ta barva je jednoduše super. Všude dokonale drží, aplikuje se přímo na povrch, příjemný vzhled. Vše co jsem očekával nadmíru splnila. Budu rozhodně doporučovat.
By Jinoch
on 17-Jan-2017
( Velmi dobré )
moc dobře drží a vypadá hezky
By Koudy
on 27-Nov-2016
( Velmi dobré )
Barva mě překvapila svým vzhledem a odolností. Dodržel jsem postup a drží jak přibitá. Na infolince perfektní poradenství. Rozhodně nemám co vytknout a doporučuji.
By Gregor
on 09-Nov-2016
( Velmi dobré )
Dal jsem na doporučení a udělal jsem dobře. Výrobek doporučuji. Také děkuji za poskytnuté rady od SVK Barvy.
By Marie
on 31-Jul-2016
( Velmi dobré )
Odborné poradenství, kvalita, dobrá cena, odolnost nátěru - naprosto perfektní!!!
By Průcha
on 22-Jun-2016
( Velmi dobré )
S kvalitou, roztíratelností a konečným výsledkem jsem velice spokojený, dobře překrývá původní nátěr. Opravdu kvalitní barvy.
By Bobo
on 22-May-2016
( Velmi dobré )
Potvrzuji, kvalitní nátěr, jsem spokojený. Menší balení 2,5l je podle mého výhodou, dobře se rozmíchává a lépe rozděluje. Za tu cenu nátěr stojí.
By Opl J.
on 18-May-2016
( Velmi dobré )
s nátěrem jsem velice spokojený, výborně odolává zátěži a vytváří velice pohledný povrch, který neklouže
By Kučera
on 11-May-2016
( Dobré )
Schnutí cca 6 hodin/vrstva. Co se týká kvality, naprosto perfektní. Tato barva je o několik řádů výše, než běžně doporučované akryláty. Aplikuje se také dobře, bez komplikací.
By Zdeněk
on 24-Apr-2016
( Velmi dobré )
S barvou na podlahu jsem nanejvýš spokojený, funguje přesně tak, jak má. Schnutí není problém, dopoledne jeden nátěr a druhý k večeru. Odolný a velice vzhledný povrch. Vše v pořádku, doporučuji.
By Gábina T.
on 18-Mar-2016
( Velmi dobré )
perfektní kvalita, barva drží výborně
By Ondra Fišer
on 22-Feb-2016
( Velmi dobré )
skutečně kvalitní barva na podlahu, vytvrzení probíhá také poměrně rychle.. jenom vrstva delší dobu schne - cca 1 den (možná jsem ale dal silnější vrstvu).. cena je k dodané kvalitě velice dobrá
By Janka
on 21-Feb-2016
( Velmi dobré )
rozhodně doporučuji, příjemný a odolný povrch
By Alex
on 07-Feb-2016
( Velmi dobré )
S nátěrem na betonovou podlahu jsem velice spokojená. Vzhled je příjemně saténově matný dle popisu. Vyzdvihuji jeho odolnost, po delší době naprosto bez problému. Dávám 5/5 :)
By Krasus
on 01-Feb-2016
( Dobré )
kvalita, doporučuju
By Mitasovi
on 05-Jan-2016
( Velmi dobré )
s nátěrem jsme velice spokojeni, i přes zimu stále původní vzhled, nikde se neloupe.. drží i po slané vodě a teplých pneu :)
By Hrabovský Z.
on 21-Nov-2015
( Velmi dobré )
s nátěrem jsem velice spokojený, ošetření podlahy bylo snadné, po 3 dnech plně zatížitelné
By Pavel
on 12-Nov-2015
( Dobré )
nátěr se dobře slévá, vypadá velice hezky, po 8 měsících vše OK, bez loupání - stále původní vzhled.. za sebe mohu doporučit
By Oldřich
on 11-Nov-2015
( Dobré )
nátěr mohu doporučit, snadná aplikace
By Aleš
on 19-Oct-2015
( Velmi dobré )
Rychlé zaslání objednaného zboží. Aplikace byla snadná, použita i penetrace. Také děkuji za poskytnuté rady. Aleš
By Jana
on 18-Oct-2015
( Velmi dobré )
snadná aplikace, podlaha vypadá krásně. J.
By Hejduk
on 19-Aug-2015
( Velmi dobré )
konečně kvalitní nátěr na betonové podlahy, rozhodně doporučuji všem
By Plánský
on 22-Jul-2015
( Velmi dobré )
nátěr je odolný, pevný, dobře zpracovatelný, slévá se do roviny, vřele doporučuji
By B.V.
on 17-Jul-2015
( Velmi dobré )
barva je odolná, snadno se s ní pracuje, udávaná spotřeba sedí i na horším podkladu
By Prokeš K.
on 08-Jul-2015
( Velmi dobré )
vyzkoušeno - ve zkratce doporučuju!, vrstva nátěru je odolná, drží výborně, hezky vypadá.. není co dále dodat
By Radek Brnický
on 29-Jun-2015
( Velmi dobré )
odolný nátěr, již při aplikaci se pozná, že jde o něco jiného, než běžné nabízené akrylátové nátěry, vřele doporučuju
By Martin Rada
on 24-Jun-2015
( Velmi dobré )
barvu doporučuji, pevný souvislý povrch, hezký vzhled
By Jitka H., Brandýs
on 16-Jun-2015
( Velmi dobré )
spokojenost, vřele doporučuji
By Standa
on 10-Jun-2015
( Velmi dobré )
s nátěrem se dobře pracuje, po době pořád v pořádku, bez vad, vřele doporučuju!
By Jan P.
on 07-Jun-2015
( Dobré )
po vyzrání velice odolný
By Kamil J.
on 30-May-2015
( Velmi dobré )
kvalita za dobrou cenu, nechat po posledním nátěru před plnou zátěží 2 dny vytvrdnout.. jinak pochozí hned další den
By Tomáš
on 25-May-2015
( Velmi dobré )
dávám velice kladné hodnocení, barva je skutečně kvalitní a odolná
By Jiří, ČB
on 18-May-2015
( Velmi dobré )
barvu doporučuji, velice kvalitní, snadné zpracování
By Ondruška
on 11-May-2015
( Velmi dobré )
s nátěrem jsem velice spokojený
By S.R.
on 03-May-2015
( Velmi dobré )
Hodnotím zcela jednoduše - kvalita za dobrou cenu. Spousta výrobců doslova chrlí různé nátěry, ale vytvořit odolnou barvu na zatěžovanou betonovou plochu, kde vytéká benzín, oleje, kyseliny a několikrát denně jezdí auto - je umění. Já jsem vyzkoušel a doporučuji.
By Svoboda
on 15-Apr-2015
( Velmi dobré )
držák, neodírá se, spokojenost
By Oggy
on 12-Apr-2015
( Velmi dobré )
barva je dobrá, jistě stojí za vyzkoušení, dávám jí poměrně velkou zátěž
By Kafka
on 05-Apr-2015
( Velmi dobré )
Zhruba v roce 2002 jsem si postavil dílnu, mimo parkování občas známým spravuji auta. V dílně tedy k jisté zátěži na podlahu dochází. V rozmezí let 2002 - 2014 jsem vyzkoušel celkem 4 nátěry od různých výrobců (2 české, 2 zahraniční), pokaždé velice vychvalované prodavačem, doporučený postup jsem vždy dodržel. Nejhorší na tom bylo, že každý se už po půl roce vždy začal loupat, do dvou let bylo nutné přetírat. Nakonec jsem vyzkoušel tenhle alkydový nátěr, roztíratelnost a kryvost je velice dobrá, zápach minimální - kolikrát byl nátěr na vodní bázi cítit více. Od října 2014 se renovovaná podlaha používá a i dnes, 5.4.2015 je naprosto bez známek zátěže, nikde ani rýha nebo odlupky. Tento nátěr mohu skutečně doporučit.
By Morava Jiří
on 26-Mar-2015
( Velmi dobré )
s nátěrem se mi pracovalo velice dobře, schne tak akorát rychle.. nátěr je v garáži teprve 3 měsíce, zatím vypadá jako první den po nátěru, bez oděrek.. myslím, že to tohle držet bude :), hlavně to není voďák, ale poctivý nátěr!

Pouze registrovaní uživatelé můžou přidat komentář Přihlásit seNapište nám

Naše zákaznícka linka je k dispozici od 8:00 do 20:00

Telefon:723 473 816

Kontakt na naši zákaznickou linku

Doprava

Nejnovější příspěvky