Nátěry na kov

Barvy ve spreji

http://svk-barvy.cz/1055-thickbox_default/sps-silikonova-fasadni-omitka-zrnita-sb-15kg.jpg Zobrazit v plné velikosti

SPS Silikonová fasádní omítka zrnitá SB 15kg

Prémiová zrnitá fasádní silikonová omítka s hrubostí zrna od 1,2 mm do 2 mm. Vynikající vodoopudivost a prodyšnost - technologie S.R.E.P. Vhodná pro veškeré fasády a zateplovací systémy. Mimořádná odolnost vůči povětrnostním vlivům, mechanické zátěži a nárazům. Se samočistící schopností. Elastická a vysoce přilnavá vrstva. Snadné zpracování. Určená pro venkovní prostředí.

Více informací

Dostupnost: Od dodavatele do 16 dnů

875,21 Kč bez DPH
1 059,00 Kč

Sleva!

-60,00 Kč

1 119,00 Kč

 

Popis

SPS Zrnitá omítka silikonová fasádní SB je mimořádně kvalitní a odolná zrnitá fasádní omítka se širokou nabídkou velikostí zrn (od 1,2 mm po 2 mm hrubosti), určenou pro venkovní prostředí. Pojivo je na bázi emulze silikonové pryskyřice ve vysokém podílu (siloxanů). Speciální receptura podléhá technolgii S.R.E.P. Tento druh technologie, vycházející z celoživotních zkušeností výrobce SPS, spočívá v dosažení velmi vysoké paropropustnosti (od zdiva směrem ven), současně je však zachována vynikající vodoopudivost z vnějšku. Tím se značně liší od ostatních výrobců silikonových fasádních omítek. Tím je ideální pro veškeré typy fasád a zateplovacích systémů. Vzhledem ke zcela jedinečnému složení je zaručena její mimořádná pevnost, elastičnost a odolnost vůči veškerým typům povětrnostních vlivů. Vrstva je vysoce prodyšná, mechanicky odolná vůči zátěži a nárazům, nepraská. Omítka disponuje samočistící schopností, účinně odpuzuje nečistoty, mechy a jinou vegetaci. Nabízí velice snadné zpracování a vysokou přilnavost k povrchu, lze aplikovat také stříkáním - tím je dosaženo hrubšího povrchu. Aplikuje se v 1 vrstvě nerezovým hladítkem a příslušenstvím (popř. zmíněným stříkáním). Před aplikací doporučujeme jako podkladní nátěr použít SPS Základní omítkový nátěr nebo ekonomicky výhodný SPS Základní omítkový nátěr Projekt - s obsahem jemných zrn křemene, které fungují jako "zámky" a omítka se pak lépe aplikuje, zrna během úpravy drží na svém místě. Základní nátěr zároveň plochu stabilizuje a snižuje její nasákavost. Omítka podléhá SPS Tónovacímu centru - světlé a středně tmavé odstíny, popř. ji lze přetírat veškerým typem fasádních barev. Omítka je vhodná pro venkovní prostředí. Po dohodě Vás rádi navštívíme - provedeme jak poradenství s výběrem materiálů, zároveň si můžete vybrat odstín osobně. Více informací o fasádních omítkách výrobce SPS se dozvíte v našem článku.

FOTOGRAFIE REALIZACÍ A DALŠÍ INSPIRACI NALEZNETE ZDE!


Balení obsahuje 15 kg připravené směsi. Spotřeba je závislá dle hrubosti zrn (viz níže)

Produkt podléhá SPS Tónovacímu centru, možnost výběru ze světlých a středně tmavých odstínů. Po výběru konkrétního tónu (vzorník pod obrázkem) nás prosím kontaktujte přes zákaznický servis v pravém sloupečku nebo přímo e-mailem na info@svk-barvy.cz. Obratem Vám odpovíme ohledně výpočtu ceny a doby dodání. Po předchozí domluvě je také možné osobně shlédnout veškeré vzorníky včetně inspirativních vzorníků výrobce na adrese Dívčí Kopy 48, 378 42 Nová Včelnice, tel.: 723 473 816 - nebo lze domluvit schůzku přímo u Vás.

Zboží je také možné osobně odebrat po předchozí domluvě na adrese : Dívčí Kopy 48, 378 42 Nová Včelnice, tel.: 723 473 816. Na této adrese nabízíme také shlédnutí vzorníků.

Provádíme zaškolení řemeslníků, stavebních firem a veškerých konečných spotřebitelů s naším sortimentem. Zajistíme také dohodu s Vámi vybranou stavební firmou nebo řemeslníkem (realizátorem) ohledně dodávky našeho materiálu a provedení práce z jeho strany. Samozřejmostí je možnost osobní schůzky a návštěvy v místě realizace.
 

Oblast použití

SPS Zrnitá omítka silikonová fasádní SB na technologicky nejvyspělejší bázi silikonové pryskyřice ve vysokém podílu, s různým typem zrnitostí (od 1,2 mm po 2 mm), je vhodná pro veškeré konečné úpravy venkovních omítek (fasád). Vhodnými podklady jsou hladké štuky, zdivo, veškeré omítkoviny, beton, sádrokartonové desky, cihly atd. Lze aplikovat také stříkáním. Mimořádná odolnost vůči povětrnostním vlivům, samočistící schopnost.

Vlastnosti produktu

 • široká nabídka zrnitostí
 • prémiová kvalita
 • S.R.E.P. technologie
 • elastičnost omítky
 • odolává mechanické zátěži a nárazům
 • mimořádná odolnost vůči povětrnostním vlivům
 • samočistící schopnost
 • vynikající přilnavost
 • snadné zpracování
 • prodyšná vrstva
 • určeno pro venkovní prostředí
 • lze aplikovat také stříkáním
 
 

Cenová kalkulace

 • balení 15kg vystačí v závislosti na zrnitosti:
 • hrubost 1,2 mm - spotřeba 2,5 kg/m2 - 176,50 Kč vč. DPH/m2 (145,87 Kč bez DPH/m2)
 • hrubost 1,5 mm - spotřeba 3 kg/m2 - 211,80 Kč vč. DPH/m2 (175,04 Kč bez DPH/m2)
 • hrubost 2 mm - spotřeba 4 kg/m2 - 282,40 Kč vč. DPH/m2 (233,39 Kč bez DPH/m2)

 

Doporučený postup pro dosažení nejlepšího výsledku

 • všeobecně: Podklad musí být čistý, suchý, bez prachu a mastnoty. Trhliny a nerovnosti opravte. Nestabilní a odlupující se vrstvy odstraňte / vyspravte. V závislosti na podkladu je možné směs naředit až 5% vody. Aplikujte v 1 vrstvě.
 • nové neošetřené a stávající povrchy: Plochu ošetřete pomocí 1 vrstvy SPS Základního omítkového nátěru nebo ekonomického SPS Základního omítkového nátěru Projekt (kvůli obsahu jemných zrn v základním nátěru se omítka lépe aplikuje, navíc se snižuje nasákavost plochy). Následně aplikujte vrchní omítkovou vrstvu. 
 • zašpiněné podklady: např. od nikotinu, rzi atd. Plochu ošetřete pomocí SPS Izolačního omítkového nátěru.
 


Doporučený počet vrstev

 •  1 vrstva
 
 

Doba schnutí

 • suché do 6 hodin
 • vytvrzení do několika dnů

 

Velikost balení

 • 15kg = 7,5l (měrná hmotnost 2,0 g/ml)


Báze

 • báze: silikonová disperze syntetické pryskyřice
 • plniva: rutil dioxid titan, plniva a zrna křemene
 
 

Podíl pevné složky 

 • 68% obsahu
 

Vydatnost

 • balení obsahuje 15 kg připravené směsi
 • spotřeba pro zrnitost 1,2 mm je 2,5 kg/m2, celkem v 1 vrstvě vystačí balení pro 6 m2
 • spotřeba pro zrnitost 1,5 mm je 3 kg/m2, celkem v 1 vrstvě vystačí balení pro 5 m2
 • spotřeba pro zrnitost 2 mm je 4 kg/m2, celkem v 1 vrstvě vystačí balení pro 3,75 m2


Způsob nanášení

 • nerezové hladítko a příslušenství
 • pro vytvoření struktury použít např. plastové hladítko
 • stříkání

 

Ředidla

 • ředění směsi: voda
 • čištění nástrojů: voda 


Barevné odstíny

 • bílá
 • podléhá tónovacímu systému SPS - světlé a středně tmavé odstíny


Zrnitost

 • 1,2 mm
 • 1,5 mm
 • 2 mm
19 Hodnocení
Overall
By Kovář, Hradiště
on 29-Jul-2018
( Velmi dobré )
Příjemná změna, vynikající kvalita. Super jednání firmy.
By Hlobil
on 31-May-2018
( Velmi dobré )
S omítkou jsem vysoce spokojen. Tónování dopadlo přesně dle našeho přání, odstín sedí. Hlobil
By Milan O.
on 22-Apr-2018
( Velmi dobré )
Super kvalita, po 3 letech stále jako původní - fasáda čistá, odstín pořád stejný. Při aplikaci perfektně drží, snadno se natahuje a nejsou v ní zmetky. Doporučím 100%.
By Grundych D.
on 01-Apr-2018
( Velmi dobré )
Omítka se aplikovala výborně, ve směsi žádné zmetky, vysoká bělost (hodnocení firmy, která ji natahovala). Po vyschnutí supr vlastnosti, špína se nedrží. Po skoro dvou letech stále původní vzhled, krásně bílá omítka. Nikde se neodlupuje. Výrobce SPS rozhodně všude doporučím, děkuji. Grundych
By Tezour
on 05-Oct-2017
( Velmi dobré )
kvalita, spokojenost
By Churý
on 17-Aug-2017
( Velmi dobré )
Omítka je famózní, nedrží se na ní žádná špína, vše stéká. Mohu s klidem doporučit těm, kdo chtějí opravdu kvalitní fasádu.
By Pokorný
on 20-Jul-2017
( Velmi dobré )
super matroš
By Frantimír
on 17-Jul-2017
( Dobré )

By Záruba
on 29-Jun-2017
( Velmi dobré )
Vstřícná firma, přijeli až za námi kvůli poradenství a výběru odstínu, dodávka materiálu do dvou týdnů. Služby maximální spokojenost. Omítku zatím nataženou nemáme. Zárubovi
By Bočan
on 20-Jun-2017
( Velmi dobré )
vynikající kvalita omítky, vřele doporučuji
By Hadáčková
on 19-Jun-2017
( Velmi dobré )
fasáda je perfektní, čistá, bez výhrad
By Petr Kovanda
on 02-Jun-2017
( Velmi dobré )
Kvalitní fasádní omítka, velká spokojenost.
By Hlaváček Tomáš
on 21-May-2017
( Velmi dobré )

By Broňa
on 16-May-2017
( Dobré )
vyzkoušeno a zatím jsme spokojeni
By Kedluben
on 14-May-2017
( Dobré )

By Cempírek
on 10-May-2017
( Velmi dobré )
Omítku hodnotím jako velice povedenou. Na omítce se nic nedrží, pořád je čistá, bez chyb. Voda z povrchu stéká jako po vosku. Co také oceňuju, je příjezd firmy až k nám, kde jsme vše vybrali a domluvili. Skutečně můžu doporučit. A že to stojí o pár korun na kile víc? Něco vám povím. Jedna místní firma vychvalovala JUB, tak jsme si ho taky dali. Nízká cena taky udělala při výběru své. A výsledek? Už po dvou letech jsem viděl jistou zašlost, po sedmi letech to byla hrůza, vše olezlé a černá místa (jih nejvíce). A to se prý jednalo o silikonovou omítku! To určitě! Kvalita je pořád míň dostupná, tak se nenechte zlákat na super nabídky fasád - vlastní zkušenost. S pozdravem Cempa
By Roun
on 06-Dec-2016
( Velmi dobré )
Omítka je vynikající, opravdu hodně odolná - jak vůči počasí, tak mechanicky. Působí velice pevně, ale zároveň pružně. Omítkám se věnuji od devadesátých let a kvalita mě fakt překvapila, např. obsah silikonu je několikanásobně vyšší než jinde - tím jsou lepší i vlastnosti. V dnešní době je doslova přetlak stavebních materiálů na trhu, bohužel kvalita upadá i u vyhlášených zajetých značek, proto je nutné hledat. Nechci dělat reklamu, pouze hodnotím z pohledu profesionálního uživatele, řemeslníka - za mě vynikající materiál, vzhledem ke kvalitě dobrá cena. Navíc, vstřícný přístup prodejce.
By Fratišek Tk.
on 02-Oct-2016
( Velmi dobré )
S kvalitou a zpracováním jsem spokojený, nikde se neobjevily žádné zmetky, hrbolky atd. Kvalitní výrobce
By Radan
on 09-Sep-2016
( Velmi dobré )
Fasáda je perfektní, silikonovou doporučuji všem pro její odolnost a samočistící schopnost. Výrobce SPS trochu znám z Holandska, dostal jsem na něj i doporučení - vynikající kvalita, dobrá cena. Vyzkoušena zatím na opravy fasády a schopnosti omítky jsou hned znát. Rozhodně pak dám tuhle na celou plochu. Aplikace šla také moc dobře. Doporučuju!!

Pouze registrovaní uživatelé můžou přidat komentář Přihlásit seNapište nám

Naše zákaznícka linka je k dispozici od 8:00 do 20:00

Telefon:723 473 816

Kontakt na naši zákaznickou linku

Doprava

Nejnovější příspěvky