Tento eshop používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie.

Více informací
Přijmout všechny cookies Personalizovat
Přijmout zvolené cookies
SPS Křemenný nátěr 10l
Sleva
  • SPS Křemenný nátěr 10l
  • SPS Chytrá omítka 10l
  • SPS Chytrá omítka 10l

Dotaz na zboží

* Povinná pole

Odpovíme vám co nejdříve, zpravidla během pár hodin.

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů (číst)

Zavřít nebo  

SPS Chytrá omítka 10l

Průměrné hodnocení 
13
1 478,10 Kč 1 528,10 Kč

Vysoce kvalitní omítka, kterou lze snadno aplikovat pomocí válečku. Vhodná pro venkovní použití jako odolná fasádní omítka nebo v interiéru, kde nahrazuje štukovou omítku a působí oproti štuku jako výrazně pevnější vrstva. Hlavními výhodami jsou významná finanční úspora, rychlost nanesení a naprostá nenáročnost aplikace. SPS Chytrou omítku dokáže nanést prakticky kdokoliv. Výsledná vrstva je vysoce odolná, pevná, prodyšná, stálobarevná, se samočistící schopností. Možné aplikovat na širokou škálu povrchů - fasádní lepidlo, zdivo, brizolit, sádrokarton, stávající nátěry, omítky, štuky a další, na fasády se zateplením i bez.

Barevný odstín
Velikost balení
Vzhled
Počet
Zboží je skladem. Odesíláme do 1-2 pracovních dnů.

Minimální množství pro objednání tohoto produktu je 6.



Popis

SPS Chytrá omítka je zcela jedinečný typ omítky, kterou lze snadno aplikovat pomocí válečku. Je vhodná pro venkovní použití jako odolná fasádní omítka nebo v interiéru, kde nahrazuje štukovou omítku a působí oproti štuku jako výrazně pevnější vrstva. Je určená nejen pro nové povrchy, ale i pro renovaci původních. Vhodnými podklady jsou fasádní lepidlo, štukové omítky, jádrové omítky, brizolit, cihly, beton, stávající nátěry, jakékoliv původní omítky a sádrokarton. Je možné použít na fasády se zateplením i bez. Dobře přemostí i drobné praskliny, podklad do určité míry vyrovnává. Tento vysoce kvalitní produkt pochází od holandského výrobce SPS BV, který v oblasti Beneluxu patří mezi lídry. Omítka je velice oblíbená nejen v této oblasti, ale také v severských státech. V porovnání s klasickými natahovanými omítkami dochází k významné časové úspoře, nenáročnosti aplikace a celkové mimořádné ekonomičnosti. SPS Chytrou omítku dokáže nanést prakticky kdokoliv. Tím dochází k další významné finanční úspoře, kdy není potřeba žádná odborná firma nebo řemeslník. Nemluvě o často dlouhých čekacích dobách. Omítka netrpí na viditelné nápoje během aplikace. Její konzistence je zároveň vyvážená tak, aby nestékala a dala se ideálně nanášet. Celý systém se skládá z jedné vrstvy penetrace SPS Impregnační nátěr a dvou vrstev SPS Chytré omítky. Vydatnost omítky je 1,2m2/l při doporučených dvou vrstvách, v případě penetrace 8m2/l při doporučené jedné vrstvě. Cena za 1 vrstvu penetrace a 2 vrstvy omítky je 169 Kč vč. DPH/m2. Dopravné nad 3000 Kč zdarma, tónování je již v ceně produktu (cena omítky se při tónování nenavyšuje), s doručením do 2-3 pracovních dnů od objednání. Výsledkem je vysoce odolná vrstva, která si zachovává trvalou pevnost, přilnavost, prodyšnost, čistotu a stálobarevnost. Velice dobře odolává povětrnostním vlivům, UV záření, omítka je nenasákavá. Povrch je zároveň chráněný vůči nečistotám, řasám a plísním, plocha disponuje samočistící funkcí. V porovnání se zrnitými nebo rýhovanými omítkami netrpí na zanášení, které je typické u omítek s hrubším zrnem. V případě použití v interiéru domácnosti je možné dle potřeby pro docílení jemnějšího povrchu použít vrstvu interiérové MALÍŘSKÉ BARVY jako konečný nátěrPro bližší seznámení s produktem nabízíme zaslání VZORKU SPS CHYTRÉ OMÍTKYNa trhu současně působíme již od roku 2014, kdy jsme nasbírali bohaté zkušenosti i z praktického použití produktů. Na www.heureka.cz lze ověřit recenze našich spokojených zákazníků.



Čtěte článek s ukázkou realizací Drahé fasádní omítky jsou minulostí! Řešením je SPS Chytrá omítka

Jaké jsou hlavní výhody SPS Chytré omítky?

- cenově velice výhodné řešení - cena za 1m2 při doporučené 1 vrstvě penetrace a 2 vrstev omítky je 169 Kč vč. DPH
- nenáročnost a rychlost aplikace - nanesení zvládne prakticky kdokoliv, není potřeba stavební firma nebo řemeslník - to vede k dalším významným finančním úsporám
- tónování produktu je zdarma - vybraný odstín nijak nenavyšuje konečnou cenu produktu
- výběr odstínu lze provést z pohodlí domova prostřednictvím naší služby ZAPŮJČENÍ VZORNÍKŮ nebo online na stránce s produktem
- pro bližší seznámení s produktem nabízíme zaslání VZORKU SPS CHYTRÉ OMÍTKY
- vysoká kvalita produktu od holandského výrobce SPS BV - spokojenost zákazníků dokládají recenze u produktů nebo na www.heureka.cz
- vrstva je vysoce odolná, pevná, přídržná, prodyšná, stálobarevná a samočistící
- odpuzuje řasy, mechy a jinou vegetaci
- odolává povětrnostním vlivům, UV záření, vrstva je nenasákavá
- do určité míry dokáže podklad vyrovnat
- matné provedení

Na jaké povrchy mohu SPS Chytrou omítku aplikovat?

SPS Chytrou omítku lze nanášet na širokou škálu podkladů. Je ji možné aplikovat na fasády se zateplením i bez, na nové i původní povrchy. Vhodnými podklady jsou fasádní lepidlo, cihly, beton, štukové omítky, jádrové omítky, brizolit, stávající nátěry, jakékoliv původní omítky a sádrokarton. Přemostí případné drobné praskliny, plochu do určité míry vyrovnává.

Lze ji také využít jako alternativu ke štukové omítce v interiéru, kdy je oproti štuku docíleno výrazně odolnější úpravy. Pro hladší konečný výsledek v interiéru domácnosti je dle potřeby možné následně nanést vrstvu interiérové MALÍŘSKÉ BARVY jako konečný nátěr.

Jaká je spotřeba?

Penetrace SPS Impregnační nátěr má vydatnost cca 8m2/l a aplikuje se v jedné vrstvě.

SPS Chytrá omítka má vydatnost 2,4 m2/l při jedné vrstvě. Je ale potřeba počítat s aplikací dvou doporučených vrstev.

Vždy je také vhodné počítat s určitou drobnou rezervou, například vlivem nerovnosti plochy apod.

Jaké nástroje budu pro aplikaci potřebovat?

Pro docílení nejlepších výsledků a snadné aplikace je ideální použít profesionální válečky ANZA Platinum Wistex. V takovém případě je docíleno ideální vrstvy a struktury. V našem e-shopu je také možné zakoupit teleskopickou tyč pro snadnější nanášení.

Můžete případně použít i jiné typy válečků pro docílení jiných typů struktur. Vždy ale doporučujeme si takový váleček prvně vyzkoušet na menší ploše.

Jaký je správný postup aplikace?

1. Plochu je potřeba prohlédnout. Případné nesoudržné místa odstranit, trhliny a praskliny vyspravit.
2. SPS Chytrá omítka dokáže do určité míry plochu vyrovnat a nedokonalosti skrýt. Je ale potřeba, aby byl podklad hladký - tak, jako před aplikací klasické natahované omítky. Pokud není, doporučujeme plochu vyrovnat, příp. při nerovnosti fasádního lepidla plochu přebrousit.
3. Pokud je plocha zašpiněná (například od usazených sazí, půdy, mechů apod.), je vhodné ji mechanicky očistit a následně použít SPS Čistič omítek a fasád. Poté omýt čistou vodou a nechat dostatečně vyschnout.
4. Nanést jednu vrstvu penetrace SPS Impregnační nátěr a následně nechat přibližně 4 hodiny vyschnout.
5. Aplikovat první vrstvu SPS Chytré omítky pomocí válečku ANZA Platinum Wistex. Mezi vrstvami je vhodné nechat plochu vyschnout po dobu přibližně 18 hodin a následně nanést druhou finální vrstvu.

Jakékoliv detaily, kde není možné použít váleček, je vhodné dokončit pomocí štětce.
SPS Impregnační nátěr a SPS Chytrou omítku doporučujeme neředit. Penetraci pouze před použitím protřepat, omítku promíchat.
Použité nářadí se snadno umyje ve vodě.

Tónování - výběr odstínu

SPS Chytrou omítku lze tónovat do světlých a středně sytých odstínů. Pro výběr odstínu je ideální využít naší služby ZAPŮJČENÍ VZORNÍKŮ a vybrat si odstín z pohodlí domova. Případně je také možné vybrat odstín z online vzorníku dostupného u produktu.

Pozor! Tento produkt nelze tónovat do tmavých odstínů. Na obdrženém vzorníku jsou z druhé strany veškeré nedostupné odstíny označené křížkem!

Tmavé odstíny nejsou vhodné zvláště na zateplených fasádách. Je to dáno tím, že tmavé odstíny více pohlcují teplo - tím je teplota fasády výrazně vyšší. Následně dochází k poškozování nebo kroucení zateplovacích systémů. SPS Chytrá omítka proto nabízí pouze odstíny, které nepřesahují požadovanou hranici sytosti a nedochází tak k poškození systému.

V případě potřeby tmavšího odstínu - například pro konečné zvýraznění orámování oken, dveří, různých prvků apod., je vhodné použít vysoce kvalitní SPS Fasádní akrylátovou barvu na bázi 100% čisté akrylátové pryskyřice. Ta disponuje plným rozsahem tónování. Výběr odstínu je možné provést z toho samého vzorníku.

Velikost balení

- 10 litrů (18,5 kg)
- měrná hmotnost 1,85 g/ml

Ukázkové video včetně dalších možných stylů použití a struktur



Další fotografie z realizací



5 / 5
2023-08-25
Spokojenost

Jsem velmi spokojený s omítkou. Pěkně se nanáší a krásně kryje. Spotřeba mě také překvapila a to mile. Před nanesením doporučuji mít kvalitně natažené lepidlo. Aby byl výsledek perfektní.

5 / 5
2023-06-24
TOP

Fasadu na zahradnim domku jsem si delal sam. Moc jsem tomu neveril, udelal jsem prvni tah a valecek mi klouzal atd... Pak prislo procitnuti a zapremysleni a rikam. Aha? Ja to delam blbe, netlacit na valecek hodne namocit, lehce otrit o mrizku a lehkym tahem dolu nanaset. Potom jsem vtipkoval, ze si udelam zivnost a budu se tim zivit, protoze to je fakt jednoduche

5 / 5
2023-06-05

Naprostá paráda, prostě namočíš váleček a jedeš. Bez nápojů, struktura tak akorát, snadná práce. Navíc profi přístup firmy, se vším poradí a vysvětlí. Je málo obchodů, kde se cítíte jako zákazník. SVK je jedním z nich. Díky, Vali

5 / 5
2023-04-21

Se synem jsme udělali celou fasádu domu 340m2 úplně sami. Moc dobře se s omítkou dělalo, váleček nanášel rovnoměrnou vrstvu. Dávám doporučení, určitě ještě využiju. FT

5 / 5
2023-04-08
Předčilo veškerá očekávání

Právě jsem dokončil výmalbu v kuchyni. Nečekal jsem, že výsledek mé celodenní snahy, bude tak skvělý! Nejsem žádný kutil a bydlím v paneláku. Stěny plné defektů od minulého špatného oškrábání mně lezly na nervy. Místa, která jsem dnes natřel vypadají líp než od profesionála. Děkuji panu Petrů za cenné rady.

5 / 5
2023-03-10

Omítku mam na fasádě od minulého roku. Místa, které byly nasáklé vodou a dělaly mapy ještě dlouho po dešti (při větších deštích okap nestíhá), jsou s touhle omítkou uplně suché. Omítka je krásně čistá, nenásákavá. Jsem spokojený, navíc mě to proti firmě stálo třetinu, všechno jsme si udělali sami. Taky jsem chvíli váhal, ale teď rozhodně doporučím.

5 / 5
2023-03-10

Omítku jsem použil v interiéru, vypadá luxusně. Krásně odolný povrch, mnohem lepší než štuková omítka. Navíc se nemusí přetírat, nechal jsem si ji rovnou natónovat do 202E. Uvažuji ještě o fasádě, ale to až bude více času. Děkuji SVK Barvy s.r.o. za profesionální přístup, takovou ochotu k zákazníkovi jsem zažil málokdy. Ivo

5 / 5
2023-03-09

S omítkou jsem naprosto spokojený, ušetřila mi spoustu starostí se štukem. Použito v celém bytě, dále jsem ji nepřetíral. Navíc má moc hezký vzhled. Díky za produkt.

5 / 5
2022-07-30

Perfektní materiál. Maximální spokojenost :)

5 / 5
2022-05-17

Perfektní materiál, super na zpracování. Vše jsem si udělal sám. Díky, Kolman

5 / 5
2022-03-12

Hledal jsem nějakou fasádu na zahradní domek, je to spíš takový sklad techniky. Když jsem narazil na SPS chytrou omítku a dočetl se, že se dělá válečkem, tak mě napadlo jenom jedno - tohle nemůže fungovat. Nikdy jsem o ničem podobném neslyšel. Proto jsem začal obvolávat zedníky a firmy a chtěl jsem klasickou natahovanou omítku. Po několika dnech shánění jsem ale rychle procitnul. Několik měsíců čekání bych ještě vydržel, ale ta cena. Jedním slovem brutální. Nejen materiál, ale i práce. Ano, vím, vše jde nahoru, ale takový masakr? Dostal jsem asi pět nabídek od různých firem, ale i zedníků, co pracují na sebe. Nakonec jsem si řekl, že tu chytrou omítku vyzkouším. Cena za metr je super, nanesení vypadá jednoduše. Zavolal jsem do SVK Barvy, kde mi všechno ochotně vysvětlili a zaslali kalkulaci. Vzorník jsem si nechal poslat. Mimochodem, fajn služba. Už tenhle přístup ve mně vyvolal určitou důvěru. Koupil jsem i doporučený váleček a tyč. Od objednávky třetí den u mě (doprava na paletě). Fasádu jsem měl v lepidle, na pár místech jsem ho trochu srovnal (ostré vlny). Pak penetrace a první vrstva omítky. Neředil jsem, šla krásně nanášet. Prostě jenom dobře namáčíte, trochu otřete o mřížku a jedete pás vedle pásu. Jde to fakt snadno. A vlastně už po první vrstvě fasáda vypadala moc hezky. Další den druhá vrstva. A výsledek? Perfektní! Nikde žádné vady, krásná souvislá vrstva se strukturou. Jsem naprosto spokojený. A celková cena? Jenom zlomek oproti poptávaným fasádám. Rozhodně doporučuji. Časem budu dělat i rekonstrukci na rodinném domě, tak ji dám i tam (na původní fasádu). Třeba moje zkušenost někomu pomůže při rozhodování. Zdraví Miloš

5 / 5
2022-03-06

Za víkend vše hotovo, dobře se mi s materiálem pracovalo. Zvládl jsem celou fasádu jen se synem. Rozhodně doporučuju.

5 / 5
2022-02-19
Spokojenost s omítkou

S omítkou se velice snadno pracovalo. Celou fasádu udělal manžel s pomocníkem. Značku SPS známe, používáme jejich kvalitní lazury, proto jsme neváhali a při renovaci fasády zvolili opět je. A jsme spokojení. Děkujeme SVK Barvy za poradenství a zaslání vzorníků, tohle se jentak nevidí. Prvotřídní služby. Kocmanovi

Napište vlastní komentář

Ke stažení

Bezpečnostní list

Ke stažení (275.33k)

Technický list

Ke stažení (294.63k)
Změnit nastavení cookies