Příspěvky na blogu

Zobrazit vše

Nátěry na dřevo

Nátěry na dřevo

Lazury na dřevo alkydové

Sortiment SPS rozpouštědlových lazur na dřevo zahrnuje kompletní nátěrový systém a dělí se do následujících skupin:

 

Profesionální silnovrstvé lazury SPS - rozpouštědlové (alkydové) silnovrstvé lazury nejvyšší kvality v provedení lesku nebo pololesku, se speciálně vyvinutým UV filtrem, silikonizací a obsahem sušiny až 66%. Určené pro maximální ochranu a dekoraci okenních rámů, dveří, krycích lišt, zahradního nábytku, pergol, ale i dřevěných obložení apod., zajišťuje ochranu dřeva na min. 8 let.

Středněvrstvé lazury Finess - Vysoce kvalitní a dekorativní rozpouštědlové (alkydové) středněvrstvé lazury v provedení lesku nebo decentního polomatného saténu, se silným UV filtrem a odolnými pigmenty, navíc obohacené o speciální polymerové oleje. Tento typ lazury zajišťuje dlouhotrvající ochranu vůči veškerým povětrnostním vlivům, mrazu a slunci. Nabízí snadné zpracování a vysokou prodyšnost. Je vhodná pro jakýkoliv povrch a má nejširší využití - například sruby, roubenky, dřevěná obložení staveb, pergoly, chaty a další. Obsah sušiny až 64%, zajišťuje ochranu dřeva na min. 6-7 let.

Tenkovrstvé zahradní lazury - Rozpouštědlové (alkydové) tenkovrstvé lazury v provedení lesku nebo polomatného saténu, s odolným UV filtrem. Nabízí velice snadné zpracování a jsou vhodné pro ošetření široké škály ploch - ploty, pergoly, dřevěná obložení staveb a další. Vhodná také pro vlhčí dřevo. Má vynikající paropropustnost a obsah sušiny až 36%, zajišťuje ochranu dřeva na min. 5 let.

Nevíte, který z uvedených nátěrových systémů použít? Nevadí! Napište nám zprávu na naší zákaznickou linku, kterou naleznete v pravém sloupečku nebo přímo zavolejte. Rádi Vám poradíme. Zaslání vzorku je pro nás samozřejmostí.

Lazury na dřevo vodouředitelné

Důležitou součástí sortimentu výrobce SPS jsou vodouředitelné nátěrové hmoty. Právě tato skupina nátěrů je nanejvýš závislá na kvalitní receptuře a dlouhodobé praxi, aby dokázala odolat veškerým typům povětrnostních vlivů a UV záření. Holandská společnost SPS proto vyvíjí vodouředitelné nátěrové hmoty již od svého vzniku, od roku 1975. Výsledkem jsou nátěry prémiové kvality, s vynikající odolností, minimálním obsahem VOC škodlivých látek a snadnou uživatelskou aplikací. V případě zájmu nabízíme zaslání vzorků ke shlédnutí zdarma. Neváhejte a kontaktujte nás.

Sortiment je rozdělen do následujících skupin:

Lazury na dřevo akrylátové - vysoce odolné a dekorativní vodouředitelné akrylátové lazury na dřevo, které zvýrazňují krásu a strukturu dřeva, rychleschnoucí, snadná aplikace, životnost min. 6-7 let

Venkovní ochranné lazury - odolné vodouředitelné akrylátové lazury na dřevo, zvýrazňují strukturu dřeva, rychleschnoucí, snadné a ekonomické využití, životnost v běžných podmínkách 3 roky

Lazury na dřevo krycí akrylátové - krycí vodouředitelné lazury na dřevo s příměsí PU-alkydové emulze, disponují stálostí odstínů a vysokou odolností vůči povětrnostním vlivům včetně UV záření, životnost min. 6-7 let 

Přírodní oleje na dřevo

Oleje na přírodní bázi pro dlouhodobou ochranu a zvýraznění přirozeného odstínu dřeva. Oleje od výrobce SPS mají schopnost dřevo uchovat, zabraňují šedivění a navrací mu jeho přirozený odstín - dochází k aktivní regeneraci. Nátěr proniká hluboko pod povrch a vytváří voděodolnou ochranu, která zároveň odpuzuje nečistoty a dovoluje dřevu přirozeně dýchat. Navíc chrání vůči UV záření. K výběru jsou dva typy olejů :

Olej na zahradní nábytek je určen k péči o zahradní nábytek a doplňky z tvrdšího dřeva - jako je například bukové a dubové dřevo, týk, meranti, bambus, ratan apod.

Naproti tomu Terasový olej Bangkirai je ideální pro ošetření terasových ploch a jiných venkovních dřevěných podlah, ale i plotů. Vytváří hluboce penetrační film, který neklouže a výborně odpuzuje nečistoty. Takto ošetřené plochy se zároveň velice dobře udržují. Je vhodný pro jakýkoliv typ dřeva, tedy měkké i tvrdé.

Interiérové laky na dřevo

Silnou parketou výrobce SPS jsou interiérové laky. Mezi společné vlastnosti patří dekorativnost, odolnost a nízký obsah rozpouštědel - jsou prakticky bez zápachu. Vybírat si můžete z široké nabídky:

Tónovaný vodouředitelný lak na dřevo pro interiér v elegantním saténově pololesklém provedení, tónovaný do různých odstínů dřeva - od světlého dubu až po tmavý wengé. Lak je vhodný pro veškeré interiérové dřevěné plochy. Je bez zápachu a obsahu rozpouštědel, rychle zasychá.

Lak podlahový vodouředitelný v bezbarvém nebo velice zajímavém mléčném zabarvení. Je vhodný k ošetření dřevěných podlah, ale také k dekoraci všech interiérových dřevěných ploch. Nabízí vysokou odolnost vůči mechanickému opotřebení. Rychle schne a je bez zápachu. Provedení v saténovém lesku nebo matu.

Specialitou je Lak na schody na vodouředitelné bázi s přídavkem polyuretanu - ten zajišťuje vynikající odolnost. Gelová forma usnadňuje aplikaci na svislých plochách, nestéká. Rychleschnoucí a bez zápachu, se saténovým pololeskem.

Výjimečnou ochranu pro Vaše parkety a další zatěžované dřevěné plochy zajistí jednosložkový Polyuretanový parketový lak na bázi alkydové pryskyřice modifikované polyuretanem. Výsledkem je dosažení maximální odolnosti a velice efektního vzhledu. Provedení v lesku nebo saténovém pololesku.

Lodní laky

Prémiové lodní laky od SPS jsou určené pro ochranu a dekoraci veškerých venkovních a interiérových dřevěných prvků. Výsledkem je silná ochranná vrstva, která zvýrazňuje strukturu samotného dřeva. SPS Lodní lak má lehce nažloutlý odstín, který se nemění ani po letech. Výroba probíhá dle původní, léty prověřené tradiční metody. Receptura obsahuje mimořádných 48% pevné složky alkydové pryskyřice, díky které je vrstva stále pružná a nepraská. Ošetřené dřevo dlouhodobě chrání před vlhkem, UV zářením a veškerým typem povětrnostních vlivů. Navíc obsahuje ochranu vůči škůdcům, fungicidům a zamodrání. Mimo to účinně vzdoruje běžným čistícím prostředkům, plochy se snadno omývají. Nátěr je mikroporezní - dovoluje podkladu přirozeně dýchat. Lodní lak je ideální pro ochranu dřevěného obložení stěn, dveří, okenních rámů, zahradního nábytku, prvků ve vlhkých sklepech a koupelnách, stolů, apod. Aplikace je snadná pomocí štětce, válečku nebo stříkání. 

Ochranné nátěry na dřevo

Ochranné nátěry na dřevo od společnosti SPS vynikají především svojí odolností, jednoduchým zpracováním a dlouhou životností. Cílem je nabídnout maximální možnou ochranu, zároveň ale zajistit ekologickou nezávadnost. Veškeré produkty prošly speciálním druhem čištění od škodlivých látek, zároveň obsahují mnohem méně rozpouštědel.

Mořidla na dřevo

Mořidla na dřevo od SPS zajišťují vynikající ochranu a dekoraci veškerým dřevěným prvkům z tvrdého i měkkého dřeva venku i v interiéru. Výborně se hodí k aplikaci na zahradní nábytek, dřevěná obložení a dřevěné fasády, pergoly, altány, interiérové doplňky apod. Tónujte dřevo od odstínu čisté bílé až po tmavý antracit! Receptura je obohacená o ochranu vůči škůdcům, fungicidům, hnilobám a zamodrání. Mořidla SPS se snadno aplikují a jsou vhodná i pro hrubé nehoblované povrchy.

Křídové barvy

Řada vysoce kvalitních extra matných křídových barev, které jsou vhodné pro dekoraci interiérových stěn a dřevěného nábytku. Díky svému zcela unikátnímu vzhledu dodávají ploše jedinečnost. Líbí se Vám provensálský - vintage styl nebo oprýskaný shabby - chic efekt? Tak přesně ten lze s SPS Křídovou barvou na dřevěném nábytku snadno docílit. Plochu lze snadno na určitých místech probrušovat až na podklad, díky tomu docílíte požadovaného vzhledu. Receptura nátěru obsahuje vysoce kvalitní pigmenty a křídová plniva ve vysokém podílu. Nátěr je rychleschnoucí, prodyšný, prakticky bez zápachu a obsahu rozpouštědel. Na vodouředitelné bázi styren - akrylátové pryskyřice.

Křídové barvy Vám rádi natónujeme do odstínu dle vlastního výběru. Nemusíte se tak omezovat pouze na předem vytvořené řady různých výrobců, v naší nabídce naleznete přes 30 000 různých odstínů!

V této kategorii není žádný produkt.