Renovace kuchyňských dvířek
Kategorie:  Dřevo | |    | Komentáře: 2 | Zobrazeno: 1713
 1. Dobrý den, 
  rádi bychom za pomoci Vašich barev obarvili kuchyňská dvířka na bílo. V našem případě se jedná o dřevotřískové, možná MDF desky (zatím jsme nesundali fólii), pokrytou povrchem (asi folie, dýha).. Folie drží dobře, jen na hranách se občas odlupuje. Z Vašich rad jsem pochopila, že ideální bude použít křídovou barvu + lak na křídovou barvu extra mat. Zeptám se, bude lepší sundat fólii či hrany nějak přilepit a barvit přes fólii? Případně jak ošetřit "živý" povrch po sejmutí folie? Je potřeba nějaké impregnace? Chápu, že pro aplikaci je fajn jemný váleček, ale čím je lepší nanášet konečnou vrstvu laku? Jak dlouho jeden nátěr vrstvy schne a kolik vrstev jednotlivých nátěrů je potřeba? Jakou mohu očekávat odolnost nátěru? 

  Díky! 

  Veronika Škvorová,2021-02-23 23:34:04 +01:00
 2. Dobrý den, paní Škvorová,

  děkujeme za dotaz.

  Pokud je folie ve špatném stavu a odlupuje se (příp. hrozí, že by se postupně sama odlupovala), je vhodnější ji odstranit.

  Po odstranění je vhodné nanést 1 vrstvu SPS ISO Základní vodouředitelný nátěr https://svk-barvy.cz/241-iso-zakladni-vodoureditelne-natery a po oschnutí plochu jemně přebrousit brusnou houbičkou. Poté nanést křídovou barvu (zpravidla dvě vrstvy) a nakonec lak (1-2 vrstvy dle potřeby).

  Pokud se rozhodnete folii neodstraňovat a dobře ji přilepit, stačí povrch jemně narušit brusnou houbičkou, následně odmastit (jarová voda) a poté otřít houbičkou s čistou vodou. Nakonec nanést křídovou barvu (i v tomto případě jsou to zpravidla dvě vrstvy) a poté lak (1-2 vrstvy dle potřeby). Základní nátěr v tomto případě není potřeba.

  Křídovou barvu je vhodné nanášet jemným válečkem, například je vhodný ANZA ELITE Váleček pro jemné povrchy https://svk-barvy.cz/118-anza-valecek-pro-jemne-povrchy Pro detaily poté použít jemný štětec, například tento https://svk-barvy.cz/116-anza-elite

  Lak nanášet v tenké vrstvě. Lze to hladkým válečkem (pozor ale na vytvoření silné vrstvy), příp. zmíněným jemným štětcem (štětcem se lépe kontroluje tloušťka vrstvy laku).

  Uvedené typy nátěrů jsou vodouředitelné. Pro schnutí jedné vrstvy stačí přibližně 2-3 hodiny.

  Celková životnost nátěrů je ovlivněná zátěží. Tady se opravdu nedá přesně vymezit doba. Celkově má ale ochranný lak dobrou odolnost. Zároveň také není problém ho kdykoliv znovu přetřít.

  Pokud budete mít jakýkoliv dotaz, kontaktujte mě. Rád Vám odpovím.

  S pozdravem,

  Bc. Michal Petrů
  SVK Barvy s.r.o.
  tel.: 723 473 816
  ,
 3. Dobrý den,
  chtěla bych se zeptat, čím z vašeho sortimentu natřít obložení stěn a šikmin v podkroví na chalupě. Budou použity nové smrkové palubky a chtěli bychom je obělit, aby zůstala zachována struktura dřeva. Nejsem si jistá, zda by stačilo mořidlo bílé do interiéru nebo lak bílý, jelikož nechceme, aby bylo dřevo lesklé, ale aby zůstalo co nejvíce přírodní, je zesvětlené, aby do budoucna nežloutlo. Děkuji
  ,
 4. Přihlaste se, chcete-li přispívat do fóra.

Nahlásit příspěvek

Napište důvod

Přihlásit se | Podmínky používání fóra | Nápověda