SPS Dřevní tér 10l
 • SPS Dřevní tér 10l
 • SPS Dřevní tér 10l
 • Dotaz na zboží
 • Dotaz na zboží

  * Povinná pole

  Odpovíme vám co nejdříve, zpravidla během pár hodin.

  Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů (číst)

  Zavřít nebo  

  SPS Dřevní tér 10l

  Průměrné hodnocení 
  9
  3 129,00 Kč
  S DPH

  Tradiční dřevní tér zajišťující dlouhodobou ochranu veškerých dřevěných stavbeb a ostatních prvků, je vhodný pro jakékoliv typy dřevin. Obohacená receptura zároveň chrání vůči škůdcům a hnilobám, navíc disponuje extra silným UV filtrem. Výborně penetruje do hloubky, s možností ředění dle potřeby. Nezapáchá a je po zaschnutí naprosto ekologický.

  Velikost balení
  Počet
  Zboží je skladem

   

  Popis

  Tradiční dřevní tér (dehet) je produkt, který je používaný již od dávné minulosti - zejména pro ošetření dřevěných konstrukcí, plotů, staveb - roubenek, stodol, střech ze šindele, lodních mol, lávek atd. SPS Dřevní tér zajišťuje dlouhodobou ochranu veškerých dřevěných prvků z měkkého i tvrdého dřeva. Nátěr vytváří vysoce odolnou ochrannou vrstvu, která zajišťuje naprosto mimořádnou odolnost vůči veškerým typům povětrnostním vlivům, zároveň ale dovoluje dřevu přirozeně dýchat. Obohacená receptura navíc odolává škůdcům, plísním a disponuje i extra silným UV filtrem. Při aplikaci nezapáchá, po zaschnutí je nátěr zcela ekologický, voda (např. déšť) z povrchu nevyplavuje žádné látky. Zároveň se skvěle hodí k přetření původních karbolineových nebo asfaltových nátěrů, které snadno překryje a nahrazuje. Další výhodou je velice snadná zpracovatelnost, jednoduše se nanáší i na hrubé povrchy. Nátěr lze ředit dle potřeby s terpetnýnem, lněným olejem nebo fermeží - doporučený poměr uveden níže. V čisté formě je nátěr poměrně hustý a tmavý. Spotřeba silně závisí na druhu povrchu, orientačně 12 - 16 m2/litr při jednom nátěru. Doporučené jsou 2 tenké vrstvy. Možné aplikovat pomocí štětce nebo válečku. Pro použití venku. Více o dřevním téru se dozvíte v našem článku Tradiční ochrana dřeva pomocí dřevního téru.
   

  Ředění:

  1. čistá varianta - 
  ideální pro ochranu dřevěných prvků, které jsou vysoce namáhané - například nově zhotovené střechy ze šindele, vodní stavby (mola), lodě, dřevěné kůly atd.

  2. sytá varianta - poměr 2 díly dřevního téru, 1 díl fermeže (popř. tungového nebo lněného oleje), 1 díl terpentýnu - tato varianta je nejvhodnější pro ploty a hrazení, altány, pergoly a veškeré dřevěné stavby

  3. skandinávská (norská) varianta - poměr 1 díl dřevního téru, 1 díl fermeže (popř. tungového nebo lněného oleje), 1 díl terpentýnu - historicky nejosvědčenější varianta, vhodná k univerzálnímu využití

  4. světlá varianta - poměr 1 díl dřevního téru, 2 díly fermeže (popř. tungového nebo lněného oleje), 1/2 dílu terpentýnu - varianta nejvhodnější pro ošetření chráněných míst

   

  Nezapomeňte také na naší cenově výhodnou nabídku štětců a válečků a brusných materiálů.
   

  Oblast použití

  Dřevní tér zajišťuje dlouhotrvající ochranu vekerým dřevěným plochám - například pro stodoly, seníky, kolny, sklady, ploty, hrazení, apod. Dlouhodobě chrání, penetruje do hloubky a jednoduše se nanáší i na nehoblované povrchy.Také je vhodný pro přetírání původních karbolineových a asfaltových nátěrů, které nahrazuje. 
   

  Vlastnosti produktu

  • vynikající ochranné vlastnosti vůči povětrnostním vlivům, plísním a škůdcům
  • dodatečný UV filtr
  • penetruje do hloubky
  • s regulátory vlhkosti
  • prodyšný, mikroporézní
  • rychleschnoucí
  • velice snadná aplikace i na nehoblované prvky

  Doporučený postup pro dosažení nejlepšího výsledku

  • všeobecně: Připravte povrch odstraněním veškerých odlupujících se původních nátěrů. První vrstvu je možné naředit 5% White spirit, popř. fermežovými nátěry apod.  Doporučený počet nátěrů

  • 2 tenké vrstvy
   
   

  Doba schnutí

  • proti prachu - 2 hodiny
  • pro nátěr další vrstvy - cca 5 - 6 hodin

   

  Velikost balení

  • 10 litrů
   
   

  Vydatnost

  • vysoce závislá na druhu povrchu, orientačně 12 - 16 m2/litr při jednom nátěru

   

  Způsob nanášení

  • štětec
  • váleček

   

  Ředidla

  • ředění nátěru : White spirit/terpentýnový olej/lněný olej
  • čištění nástrojů : jakékoliv ředidlo pro syntetické nátěry

   

  Barevné odstíny

  • charakteristický
  4 / 5
  2017-05-17

  Tér je tmavšího charakteru, pro zesvětlení doporučuji ředit dle návodu. Jinak na dřevní tér nedám dopustit a jsem rád, že jsem tenhle zkusil, určitě doporučuju.

  5 / 5
  2017-03-23

  Tér jak má být, jsem naprosto spokojený. Ředím dle skandinávské kompozice, za mě nejlepší poměr. Pro ostatní - není tér jako tér, i zde rozhoduje složení. Tenhle od SVK Barvy mám vyzkoušený a jsem maximálně spokojený, je perfektní.

  5 / 5
  2016-09-09

  za mě nejlepší věc na dřevo - pro lepší odstín přiředit terpentýnem nebo lněným/tungovým olejem. Kam se hrabou nějaké lazury, na dřevní tér nedám dopustit!

  5 / 5
  2016-07-25

  vynikající kvalita zpracování, ve dřevě zůstává, ideální k ochraně veškerého dřeva

  5 / 5
  2016-06-29

  doporučím

  5 / 5
  2016-06-22

  kvalitní dřevní tér, doporučuji

  5 / 5
  2016-06-06

  Dřevní tér v kvalitním provedení, vhodný také k dalšímu naředění. Za mě nejlepší ochrana dřeva - vzhled lze vylepšit právě zmíněným ředěním, třeba lněným olejem.

  4 / 5
  2016-05-11

  doporučuji, kvalitní tér za dobrou cenu

  5 / 5
  2016-04-06

  dřevní tér doporučuji, chrání velice dobře, konzistenčně je spíše hustější - ale dobře se roztírá, zkoušel jsem i ředit s tér : terpentýnem 2:1 a výsledek je super

  Napište vlastní komentář

  Ke stažení

  technický list

  Ke stažení (556.11k)